Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
September 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Sústredený výcvik ostreľovačov


Sústredený výcvik ostreľovačov

Za riadenia zástupcu veliteľa roty bojovej podpory 21. zmiešaného mechanizovaného práporu Trebišov (21.zmpr) nadporučíka Martina Staška a veliaceho poddôstojníka 21.zmpr štábneho nadrotmajstra Daniela Činčára sa v dňoch 16.-17. júna  uskutočnil sústredený výcvik ostreľovačov 21.zmpr. Elitní strelci 21.zmpr si počas výcviku najprv precvičili a  zdokonalili streľbu z ostreľovacej pušky, ktorá je ich primárnou zbraňou, ale i z pištole, ktorá je sekundárnou zbraňou každého ostreľovača.

Nasledovalo precvičovanie taktiky, kde ostreľovači 21.zmpr najskôr prijali bojovú úlohu a následne sa po jej vyhodnotení a naplánovaní presunuli v horskom a zalesnenom teréne po určenej trase. Po dosiahnutí finálneho palebného postavenia si precvičili činnosti pozorovania, identifikácie a eliminácie určeného cieľa. Nechýbal výcvik taktiky ostreľovača v prípade jeho odhalenia, kde je ostreľovač nútený použiť únik a vyhýbanie. A napokon im riadiaci výcviku pripravili aj nácvik zberu materiálu so spravodajskou hodnotou a vyťaženie spravodajských informácií od zajatcov.

A aj keď dal výcvik všetkým ostreľovačom zabrať, nik z nich si nesťažoval. „Sú to predsa profesionáli“, uviedol nadporučík Martin Staško a dodal, že „všetky úlohy, ktoré sme pre nich mali pripravené  zvládli a som presvedčený, že sú v rámci našich možnosti vycvičení na veľmi dobrej úrovni. Je radosť pripravovať a riadiť výcvik týchto profesionálnych vojakov.“

Za najlepších ostreľovačov výcviku určil štábny nadrotmajster Daniel Činčár slobodníka Ladislava Kovácsa z 1. mechanizovanej roty a desiatnika Branislava Nehéza z roty bojovej podpory.


Sústredený výcvik ostreľovačovSústredený výcvik ostreľovačovSústredený výcvik ostreľovačovSústredený výcvik ostreľovačovSústredený výcvik ostreľovačovSústredený výcvik ostreľovačovSústredený výcvik ostreľovačov

Autor: npor. JUDr. Erik Vozár , Foto: 21.zmpr - Dátum: 22.06.2016
Čítanosť: 3567
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share